Radiostanice MOTOROLARadiostanice MOTOTRBO R2

Řada vysílaček MOTOTRBO R2 patří do další generace radiostanic MOTOTRBO GEN 2 a nahrazuje řadu velmi oblíbených vysílaček Motorola DP1400. Radiostanice mají moderní a kompaktní vzhled, nižší váhu a odolnější konstrukci s krytím IP55.

Řada R2 má s řadou Motorola DP1400 nebo Motorola CP040-CP140 kompatibilní nabíječe baterií a boční konektor pro audio příslušenství.

Radiostanice R2 je vybavena 2 programovatelnými tlačítky, velkým PTT tlačítkem, LED signalizací, funkcí VOX a splňuje normou MIL STD810, IP55. Radiostanice je osazena výkonnějším reproduktorem, který spolu s možnostmi v nastavení, zajišťuje silnější a lepší zvukový přednes.Ukončení prodeje DP4000e

K 28.2.2023 Mo­torola ukončuje prodej všech radiostanic řady DP4000e a do 2 let bude ukončena SW a technická podpora těchto radiostanic. Náhradou za tyto radiosatnice jsou nyní Motorola R7.Radiostanice MOTOTRBO R7

Nejnovější a nejvyšší modelová řada radiostanic Motorola MOTOTRBO R7 je náhradou za modely řady DP4000, DP4000e s nižší hmotností, kompaktními rozměry, více funkcemi a vynikajícím zpracováním audia.

Modelová řada radiostanic Motorola MOTOTRBO R7 zahrnuje modely:
R7a – bez klávesnice a displeje, základní model, nelze dodatečně aktivovat GPS/GNSS, Bluetooth, Wi-Fi, Man Down
R7 NKP Capable – bez klávesnice a displeje, dodatečně lze aktivovat, zakoupením SW licencí, GPS/GNSS, Bluetooth, Wi-Fi, Man Down
R7 FKP Capable – plná klávenice, barevný displej, dodatečně lze aktivovat, zakoupením SW licencí, GPS/GNSS, Bluetooth, Wi-Fi, Man Down
R7 NKP Premium – bez klávesnice a displeje, GPS/GNSS, Bluetooth, Wi-Fi, Man Down
R7 FKP Premium- plná klávenice, barevný displej, GPS/GNSS, Bluetooth, Wi-Fi, Man DownRadiostanice Kirisun DP405

DP405 je kompaktní obousměrná radiostanice, která poskytuje profesionální komunikaci a snadno se ovládá. Poskytujte čistý hlas a vysoký výkon, ideální pro každodenní obchodní komunikaci.

Analogový, digitální a smíšený režim provozu- Radiostanice DP405 je schopen detekovat typ signálu při příjmu hovoru a automaticky přepínat mezi analogovým a digitálním režimem. Uživatel může odpovědět během doby zavěšení hovoru pomocí PTT. Tato funkce zlepšuje přechod z analogového na digitální.

Dlouhá doba provozu – Technologie TDMA a funkce pro úsporu energie umožňují baterii pracovat déle. DP405 se standardní 2000mAH baterií může pracovat až 15–18 hodin.

Různé digitální signalizace – Podporuje funkce jako Radio Check, Call Alert, Stun/Revive, Radio Kill a Remote Monitor, které usnadňují správu rádia.

Bezpečnostní funkce – Lone worker (osamělý pracovník: při aktivaci uživatel musí dle naprogramování potvrzovat, že je vše OK, jinak vysílačka pošle nouzový signál), Man down (detekce polohy radiostanice, např. při pádu uživatele vyšle nouzový signál)

Radiostanice komunikují s radiostanicemi řady CP040, CP140, DP1400 a dalšími.
Popis provozu radiostanic

Pro provozování radiostanic je nutné povolení, které vydává Český telekomunikační úřad. Existuje skupina radiostanic, které lze používat bez povolení. Jsou to stanice na společných kmitočtech, stanice PMR 446 a občanské radiostanice. Podmínky provozu těchto stanic upravují platná všeobecná oprávnění. VO-R/3/07.2007–13 , VO-R/16/08.2005–28 .


Obecně se radiostanice (vysílačky) využívají především v profesionální praxi (záchranné a bezpečnostní služby, průmyslové podniky, dispečerské a dopravní společnosti). Své využití však nacházejí také v oblasti sportu a zábavy.

Stanice pro provoz na společných kmitočtech a PMR 446, provozované podle všeobecných oprávnění, umožňují bezplatnou komunikaci pořadatelům sportovních podniků, kulturních a společenských událostí. Poskytují dorozumívací prostředek při provozování profesionálního i rekreačního sportu či jakýchkoliv oddechových aktivitách např. při cyklistických vyjížďkách, turistice atd.


Přednosti

  • Rychlost spojení – spojení mezi dvěma stanicemi nebo skupinou stanic proběhne okamžitě po stisku klíčovacího (volacího) tlačítka
  • Skupinová komunikace – radiostanice umožňují spojení více osob najednou, počet není omezen. Účastníci skupiny mají „pocit“ trvalého kontaktu
  • Nezávislost – radiostanice lze používat kdekoliv v ČR (na základě individuálního nebo všeobecného oprávnění), nejsou závislé na žádné telekomunikační síti. Jediné, co je potřeba, je mít nabitou baterii. Stanice PMR 446 lze navíc používat ve většině zemí Evropy.
  • Provoz bez poplatků v případě radiostanic provozovaných dle všeobecného oprávnění.
  • Odolnost v těžkých provozních podmínkách – radiostanice jsou konstruovány pro použití v terénu i v průmyslovém prostředí, proto nabízíme zejména produkty MOTOROLA

Typickými uživateli jsou policie, hasiči, záchranná služba, bezpečnostní agentury, výrobní podniky, sklady. Stanice provozované dle všeobecného oprávnění mají své využití při rekreačním sportu a organizací společenských akcí.Radiostanice


Více informací k radiostanicím poskytne naše obchodní oddělení. spol@echoton.cz