Kamerové systémy

Kamerové systémy (CCTV – Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) slouží k ochraně a monitorování nejen vnitřních a venkovních prostor, ale i k zabezpečení předmětů. Celý systém lze navrhnout s využitím kabeláže (tzn. drátově) nebo bezdrátově. Proto lze CCTV instalovat kdykoli v průběhu stavby nemovitosti, ale i po jejím skončení. Provoz kamerového systému podléhá zákonu o ochraně osobních údajů dle Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Kamerový systém (CCTV) za pomocí kamer sleduje místa, prostory či předměty a poté zobrazuje záběry z kamer na monitorech a archivuje natočené záběry. Takovým kamerám se říká také průmyslové kamery nebo také průmyslová televize. CCTV na základě detekce pohybu vyhodnotí situaci a aktivuje záznamové zařízení. Záznam pohybu ve Vašem objektu lze monitorovat nepřetržitě nebo jen při pohybu. Všechny námi nabízené kamerové systémy provádějí záznam v HDD, podporují připojení k živému náhledu i záznamu přes internet z prohlížeče a také podporují mobilní aplikaci pro hlavní mobilní operační systémy Android, Apple iOS.

Systém se skládá z kamer, hardwarového vybavení (hard disku, monitoru) a software. Může být doplněn i o mikrofony a reproduktory, a téměř vždy o záznamové médium pro ukládání zaznamenaných dat.

 

Možnosti kamerových systémů:

Analogové řešení – kamera snímá obraz, který je v nekomprimované analogové formě posílán do záznamového zařízení, které zajišťuje jeho komprimaci a nahrávání na HDD. Výhodou je okamžitý nezpožděný živý náhled jedné nebo více kamer, nevýhodou je nízké rozlišení kamer ve formátu PAL.

IP kamerové systémy – dnes velmi žádané – kamera snímá obraz, který sama komprimuje a odesílá do záznamového zařízení, které zajišťuje nahrávání na HDD. Výhodou je vysoké rozlišení kamer 1,3 až 12 Mpx, nevýhodou zpoždění obrazu při živém náhledu.

HD-xWI systémy – kamera snímá obraz, který je v nekomprimované digitální formě posílán do záznamového zařízení, jež zajišťuje jeho komprimaci a nahrávání na HDD. Výhodou je okamžitý nezpožděný živý náhled z jedné nebo více kamer, vysoké rozlišení kamer ve formátu HD, Full-HD nebo 4K. Tyto systémy lze aplikovat na stávající kabeláž, např. lze nahradit analogový systém za tento s vysokým rozlišením.


V případě zájmu Vám poskytneme kompletní analýzu potřeby, vypracujeme orientační cenovou nabídku a provedeme kompletní instalaci včetně poskytnutí záručního a pozáručního servisu po celou dobu životnosti systému.